ترفند های خانه و آشپزخانه

بوی بد ظروف پلاستیکی نگهداری غذا چگونه از بین می رود؟

بوی بد ظروف پلاستیکی

ظروف پلاستیکی، محصولاتی هستند که برای نگهداری میوه و سبزی و غذاهای اضافی بسیار کاربرد دارند. اما ممکن است مشکل اختلاط بو در مواد غذایی بوجود آید زیرا بوی مواد غذایی در ظروف پلاستیکی جذب می شود. حال سوال اینست که چگونه بوی بد ظروف پلاستیکی نگهداری غذا از بین می رود؟

بوی بد ظروف پلاستیکی

راه حلهای از بین بردن بوی مواد غذایی جذب شده در ظروف پلاستیکی :

بوی نامطبوع ظروف معمولاً به دلیل جذب بوها و رنگهای غذاها یا انواع مختلف آلاینده‌ها می‌تواند به وجود آید. برای از بین بردن بوی نامطبوع از ظروف پلاستیکی و نگهداری بهتر از غذاها، می‌توانید به موارد زیر توجه کنید.

 

استفاده از پودر خردل :

آب سرد و خردل را داخل ظرف پلاستیکی بریزید و تکان دهید. یک ساعت صبر کنید و ظرف پلاستیکی را بشویید و بگذارید خشک شود. بوی ظروف پلاستیکی از بین میرود.

استفاده از سرکه :

سرکه سیب و سرکه سفید را روی ظروف پلاستیکی اسپری کنید تا سطوح آنرا بپوشاند. با این روش نه تنها بوها بلکه رسوبات موجود در گوشه و کنار آن نیز از بین می روند.

استفاده از برنج :

داخل ظرف بو گرفته مقداری برنج ریخته و آب و ماده شوینده مانند مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید و تکان دهید. شما از شر بوی بد ظرف نگهداری غذا و باقی مانده های غذا خلاص می شوید.

استفاده از فریزر :

ظرف پلاستیکی را بصورتی که درب آن باز باشد در فریزر قرار دهید. بعد از یک روز انتظار آن را بردارید. و مدتی در هوای آزاد قرار دهید اثری از بوی بد ظروف نگهداری غذا باقی نمیماند.

استفاده از مایع سفید کننده :

مقداری مایع سفید کننده که توسط آب رقیق شده است را درون ظرف پلاستیکی بریزید. بعد از یک ساعت ظرف را با آب و مایع ظرفشویی کاملاً بشویید.

استفاده از ترکیب مخصوص :

مقداری جوش شیرین ، سرکه و پودر جوهر لیمو را درون ظرف پلاستیکی قرار دهید. پس از یک ساعت انتظار، ظرف را بشویید و خشک کنید.

 

در نهایت، باید توجه داشته باشید که برخی از ظروف پلاستیکی ممکن است به دلیل استفاده طولانی‌مدت و فرسایش بیش از حد بوی بدی را ایجاد کنند. بهتر است ظروف پلاستیکی را به مرور زمان تعویض کرده و از روش‌های بهداشتی برای نگهداری از آنها استفاده کنید.

شما میتوانید برای مشاهده و خرید انواع ظروف نگهداری غذا  که دارای کیفیت و استانداردهای ویژه است به فروشگاه باروکادو مراجعه نمایید.

 


© حق تالیف و انتشار برای barokado.com محفوظ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *