طراحی اتاق خواب

انواع اکسسوری و وسایل دکوری اتاق خواب ( قسمت اول )

وسایل دکوری اتاق خواب

وسایل دکوری اتاق خواب شامل مواردی مانند انواع لوازم نور پردازی اعم از لوستر، آباژور، چراغ های دیواری و کف. تابلو و عکسهای بزرگ و فرش یا قالیچه نیز می باشد. فرش ها یا قالیچه هایی که کنار تخت یا زیر آن قرار می گیرند می توانند فضای رنگی خاصی به اتاق خواب ببخشند.

وسایل دکوری اتاق خواب

 

معرفی ضروری ترین و مهم ترین دکوری های اتاق خواب

در این نوشته که قسمت اول از دو نوشته متوالیست به معرفی انواع وسایل دکوری اتاق خواب می پردازیم :

 

  • نورپردازی و استفاده از آباژور یا لامپ هایی با نور لایت :

شما باید چندین منبع نور در اتاق خواب خود داشته باشید. آباژور، چراغ مطالعه و یا لامپ نوربردازی سقف. داشتن چند نوع لامپ و منبع نوری می تواند ظاهر اتاق خواب را جذاب تر کرده و با کم یا زیاد کردن نور در مواقع خاص، حس بهتری داشته باشید. یک لوستر کوچک، یک آباژور عجیب و غریب شکل حیوانات و یا یک چراغ کف براق کرومی می تواند دکوراسیون اتاق خواب را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. داشتن حداقل یکی از موارد ذکر شده جز ضروری ترین وسایل دکوری اتاق خواب محسوب می شود.

شما برای خرید انواع لوستر و آباژور میتوانید به بخش لوستر و یا آباژور فروشگاه باروکادو مراجعه نمایید.

 

  • آثار هنری بزرگ :

داشتن یک شی تزیینی بزرگ مانند یک تابلو نقاشی یا تابلو فرش در ابعاد بزرگ از دیگر دکوریهای اتاق خواب است که می تواند جلوه زیبایی به اتاق ببخشد. شاید استفاده از اشیا تزئینی کوچک نیز برای بسیاری از افراد خوشایند باشد، اما تاثیر یک کار بزرگ هنری قطعا بیشتر خواهد بود. این آثار می تواند شامل این موارد باشد : لحاف های گلدوزی شده یا کار شده با سایر هنرها، آینه های تزئین شده، تزئینات معماری، نقشه های قاب دار، عکس های بزرگ شده یا پوستر شده.

ابعاد این اثار باید تقریبا به اندازه نصف تخت باشد تا بتواند ظاهر اتاق خواب را متعادل کند.

 

  • فرش یا گلیم :

یکی دیگر از اکسسوری های دکوری اتاق خواب فرش یا قالیچه می باشد. فرش ها یا قالیچه هایی که کنار تخت یا زیر آن قرار می گیرند می توانند فضای رنگی خاصی به اتاق خواب ببخشند. همچنین به وسیله این قالیچه یا فرش ها می توان یک هارمونی زیبا با رنگ دیوار ها یا پرده های اتاق خواب ایجاد کرد.

ادامه دارد …

 


© حق تالیف و انتشار برای barokado.com محفوظ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *