دکوراسیون و طراحی داخلی منزل

بررسی انواع اکسسوری نشیمن

اکسسوری نشیمن

اکسسوری نشیمن انواع بسیاری دارد که افراد با توجه به سلیقه فردی خود از آنها استفاده می کنند تا به وسیله آنها فضای نشیمن و خانه را زیباتر، دلنشین تر و جذاب تر نشان دهند. ما در این  بخش به معرفی انواعی از اکسسوری نشیمن می پردازیم که بیشتر از سایر اکسسوری ها مورد توجه قرار می گیرند.

استفاده از گل و گیاه :

داشتن گیاه در آپارتمان یا فضای نشیمن می تواند موجب سرزندگی شود. همچنین وجود گیاه در خانه نماد جنب و جوش و سرزندگیست. گل و گیاه آپارتمانی به فضای خانه روح می بخشند و در خانه های مدرن و آپارتمانی یکی از ضروریات اکسسوری نشیمن محسوب می شوند. پس در داشتن و نگهداری گل و گیاه در خانه هیچ شک و شبهه هایی وجود ندارد. اما نکته مهم در انتخاب گیاه آپارتمانی اینست که نوع گیاه باید با فضای نشیمن متناسب باشد. نه خیلی بزرگ و یا کوچک باشد و همچنین نوع آن نیز با توجه به شرایط نورگیری نشیمن باید انتخاب شود.

در مواردی که شما قادر به رسیدگی گل و گیاه طبیعی نیستید پیشنهاد میشود از انواع مصنوعی و یا گیاهان خشک در طراحی فضای نشیمن خود استفاده نمایید.

گلدانهای این گیاهان نیز باید هارمونی لازم را با انواع دیگر اکسسوریها و المانهای دکوراسیون داشته باشند. فروشگاه باروکادو انواع مختلفی از این گلدان و گلهای مصنوعی را برای فروش گردآوری کرده است.

 

بالشها و کوسنهای رنگی :

استفاده از کوسن و بالش های رنگی روی مبل و یا در فضای نشیمن میتواند موجب تغییر حالت اتاق از بی حالی و خمودگی به یک فضای شاد شود. علاوه بر مبحث زیبایی و دکوری این کوسن ها، از آنها می توان هنگام استراحت روی مبل به عنوان تکیه گاه سر و کمر استفاده کرد. هنگام تماشای تلویزیون و یا خوابیدن روی مبل این نوع اکسسوری نشیمن بسیار کارآمد می باشد.

قاب عکس یا تابلو :

داشتن یک تابلو یا اثر هنری در اتاق نشیمن می تواند یک کانون توجه ایجاد کند و توجه افراد را به خود جلب نماید. آثار هنری معروف و گرانبها بر روی دیوار اتاق نشیمن به آن جلوه ای باشکوه می بخشد و فضای خانه را لاکچری تر و مدرن تر نشان می دهد.

یک میز قهوه :

فضای نشیمن یک مکان مناسب برای نوشیدن چای یا قهوه است که افراد ممکن است در زمان های مختلفی در طول روز از این فضا استفاده کنند. لذا داشتن یک میز کوچک و مناسب برای جای دادن استکان قهوه و چای به عنوان اکسسوری نشیمن می تواند بسیار کاربردی باشد. اگر میز قهوه با سایر اکسسوری نشیمن مانند مبلمان و صندلی ها به لحاظ شکل و رنگ همخوانی داشته باشد، به تعادل رنگ در اتاق نشیمن کمک می کند.

 

آینه ها :

آینه جز لوازم و وسایل جدا نشدنی هر خانه می باشد. نصب آینه در فضای نشیمن بسیار کاربردی است. استفاده از آینه هایی که دارای قاب های چوبی یا هنری هستند می تواند جلوه آینه را زیبا تر کند. از کاربردهای آینه به عنوان اکسسوری نشیمن می توان به این موارد اشاره کرد : آینه ها به روشن شدن اتاق نشیمن کمک می کنند زیرا باعث انعکاس نور شده و روشنایی را منعکس می کنند. همچنین با انعکاس تصاویر زیبایی اتاق را بیشتر و جلوه فضا را بهتر می کنند.

فرش یا قالیچه :

یک فرش خوشرنگ و با بافت نرم یکی از عناصر مهم دکوراسیون داخلی است. بنابراین دقت در انتخاب و خرید این اکسسوری نشیمن بسیار اهمیت دارد. فرش ها به علت اینکه می توانند یک فضای خالی را پر کنند، بسیار به چشم می آیند و اگر رنگ و طرح آن با سایر اکسسوری های نشیمن هارمونی و همخوانی نداشته باشد باعث به هم ریختگی فضا می شود. پس هنگام خرید فرش برای فضای نشیمن به پرده ها، دیوارها، مبلمان و … دقت نمایید.

سبد یا باکس :

یکی از وسایل کاربردی در فضای نشیمن داشتن یک سبد یا باکس است که بتوان وسایلی مانند مجلات، کنترل های تلویزیون و … را در آن جا داد تا از ریخت و پاش شدنشان در کف و یا روی مبلمان جلوگیری شود.

اکسسوری نشیمن انواع مختلفی دارد که ما در این مقاله به تعدادی از آنها اشاره کردیم. مانند گل و گیاه، کوسن، تابلو و میز قهوه که جز لاینفک فضای نشیمن است. مورد بعدی آینه های طرح دار است که زیبایی خاصی به اتاق می بخشد. از مهم ترین نوع اکسسوری نشیمن می توان به قالیچه ها و فرش ها اشاره کرد که تاثیر بسزایی در دکور داخلی و فضای نشیمن دارند.

 


© حق تالیف و انتشار برای سایت barokado.com محفظ میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *